Referencie - čo hovoria rodičia po absolvovaní môjho predpôrodného kurzu?

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Prečo povedať ÁNO tomuto kurzu Prípravy na pôrod. Dňa 18.3.2022 sa nám narodila naša druhá dcérka Katarína. Nedá mi nespomenúť ale pôrod prvorodenej, po ktorom som už nikdy nechcela mať deti. Nebudem ho opisovať, ale skončil takmer mojim exitom. Bola som sklamaná, frustrovaná a traumatizovana z najťažšej udalosti v mojom živote. Po roku a pól sme otehotneli opäť. Bola som z časti racionálne pripravená, ale duševne vôbec. Vedela som že nemám ešte spracovaný prvý pôrod a netušila som ako zvládnem druhý. Skúšala som hľadať rôzne terapie, odborníkov no nič z toho čo som našla nesúznel s tým, čomu verím. Na Vianoce som sa náhodou dozvedela o tomto kurze. Knihu som už poznala, ale netušila som že to tu niekto aj vyučuje. Neváhala som. Mala som tri mesiace do pôrodu, ktorý som netušila ako zvládnem. Ľudka Tóthová, moja skvela a láskavá lektorka ma počas piatich týždňov naučila prepojiť vedome dýchanie, relaxovanie a afirmovanie v jednom. Naučila som sa kopec užitočných technik, ktoré som mohla použiť s manželom ako mojím podporovateľom. Tréning je v tomto bode kľúčový. Kamošky ktoré poznali dýchanie podľa tejto metódy, ale nenacvičovali ho, ho nedokázali realne v praxi použiť. Chce to preto odhodlanie, zanietenie a vytrvalosť. Ja osobne som dostala pochvalu za dýchanie. Prvý pôrod som vzdala a iba som kričala. Tento som si viedla vlastným tempom, každú jednu vlnu som stopercentne predýchala a najmä vítala s otvorenou náručou, pretože som vedela že už prichádza. Dopoludnia doma, keď vlny prichádzali každých 10 minút som si dala ešte uvoľňujúci kúpeľ, bylinnú napárku a moja mamina mi masírovala jemne oblasť krížov. Potom mi bolo prijemne na fit lopte, pri každej vlne som si predstavovala ako sa krásne otváram vďaka afirmacii (kvet ruže), všetko som prijímala ako sa deje a veľmi som sa tešila. O štvrtej už boli vlny každých 5 minút tak sme šli do nemocnice. Krčok otvorený na cca 4 cm. Doktorka prekvapená že rodím, pretože si nevšimla žiaden kŕč na mojej tvári. O piatej sa to začalo zintenzívňovať. Používala som polohu na 4 na fitlopte s hlavou, na striedačku so záchodom. Túžila som porodiť do vane, ale tú tam nemali. Skúsila som si ľahnúť na pravý bok na kreslo a bola to krásna úľava s ľavou nohou vyvýšenou. To pôrod tak popohnalo ze prišli posledné tri vlny. S prvou mi praskla voda a ja som cítila ako sa hlavička posunula úplne nadol. Prišiel lekár. Manžel mi podržal nohu a na posledné dve krásne predychane vlny prišla Katarínka. Bolo to neskutočne cítiť ako zo mna krásne vychádza úplne dokonale. Po pôrode som bola veselá, čulá a veľmi šťastná. Doktor pochvaľoval moje dýchanie. Aj lekárka ktorá mala službu sa prišla pozrieť. Chcela vidieť iný pôrod, na aký je zvyknutá. Jediné čo považujem za nedokonalé sú mierne poporodne rany, ktorých vznik môj lekár predpokladal na základe tých predchádzajúcich. Bol však milo prekvapený, že sú tak mierne.
Petronela
Tehotenstvo bolo pre nás veľmi krásne obdobie. Už od začiatku sme chceli domáci pôrod a to všetko v nás vytváralo množstvo otázok. Kurz presiahol naše očakávania a dodal nám istotu. Dal nám veľa užitočných vedomostí a pocitov. Najväčšie poznanie je práca s dychom, inštinktmi a vlastnou intuíciou. Áno, odporúčame tento kurz.
Klaudia a René
Počas môjho druhého tehotenstva som popri skoro 2-ročnej dcére nemala moc času a energie venovať sa pôrodu a bábätku. To, že som vyhrala kurz prípravy na láskavý pôrod od Ľudky ma donútilo začať sa venovať viac sebe, tehotenstvu a pôrodu. Kurz mi dal naozaj veľa. Už pred kurzom som vedela, že chcem rodiť doma, ale po kurze som bola aj s mužom presvedčená na 100 % a vedeli sme, ako na to. Úplne naviac mi dali relaxačné, vizualizačné a dýchacie techniky, vďaka ktorých precvičovaniu som mala naozaj krásny pôrod. Po kurze som bola istejšia, odvážnejšia, odhodlanejšia odovzdať sa celému procesu pôrodu a tešila som sa, ako budem môcť vďaka naučeným technikám prežiť ten najkrajší a najsilnejší zážitok. Kurz odporúčam všetkými desiatimi a podľa mňa je to jedna z dvoch vecí, do ktorej sa oplatí investovať počas tehotenstva (druhá je dula, babica alebo pôrodná asistentka). Ľudka, z celého srdca ďakujem za kurz a milé ženy, neváhajte a poďte do kurzu (aj s vašimi partnermi). Prajem vám aspoň tak krásne pôrody, aký som mala ja ❤
Mária Zacharová
Toto je moje tretie tehotenstvo, no od začiatku som mala predstavu, že tentokrát to chcem inak, hlavne čo sa týka pôrodu. Vnímam to totiž tak, že toto dieťatko k nám prišlo (aj) preto, aby nám dalo možnosť urobiť veci inak, možno "vyliečiť" tie staré. Preto som hľadala informácie ohľadom prirodzeného pôrodu, prípadne domáceho pôrodu. Ja som od začiatku chcela rodiť doma, ale manžel s tým nebol úplne stotožnený, myslím, že práve kvôli nedostatku informácií a z toho vyplývajúceho strachu. Zároveň som vnímala, že tým ako som sa prostredíctvom svojej práce ako fyzioterapeut taktiež posunula za tie roky, už je pre mňa klasický medicínsky vedený pôrod neprijateľný. Tak sa stalo, že som sa dostala ku tvojmu kurzu prostredníctvom internetu. Popis ma veľmi zaujal a tak som sa prihlásila. Očakávania boli určite splnené nadmieru. Som rada, že som si vybrala práve tvoj kurz a nie nejaký jednodňový alebo víkendový, lebo si neviem predstaviť prijať toľko informácií za taký krátky čas a už vôbec, že by som si to stihla nacvičiť a zapamätať tie techniky. Kurz veľmi pomohol aj môjmu manželovi, získal istotu, že pôrod doma zvládneme a že je to tá najlepšia alternatíva pre nás. Dostal praktický návod ako pomôcť mne, čo má hovoriť, robiť, na čo si dať pozor atď. Tiež veľkým prínosom sú aj nádherné inšpiratívne videá krásnych pôrodov. Mne dal kurz niekoľko techník, ktoré budem počas pôrodu využívať, dodal mi istotu, že pôrod môže byť naozaj krásny zážitok, že silu a zodpovednosť mám vo svojich rukách. Vďaka kurzu som sa krásne naladila na svoje bábätko, naučila dychové techniky v rôznych fázach pôrodu, a upevnila si schopnosť relaxácie. Teším sa na pôrod a som veľmi zvedavá ako sa mi podarí tieto vedomosti uplatniť prakticky. Kurz určite odporúčam všetkým maminkám, ktoré hľadajú spôsob ako prežiť pôrod krásny, pokojný v napojení na svoje telo a bábätko. Super podporné sú aj publikácie, ktoré dostanete ku kurzu. Za mňa určite veľké Ďakujem 🙂
Lenka Lešková
Keďže sa pripravujem na svoj druhý pôrod, tak už mám aspoň predstavu, ako tehotenstvo a pôrod prebieha a čo by som chcela mať pri druhom pôrode inak. Vedela som, že svoj druhý pôrod chcem mať viac prirodzený, bez zásahov lekárov, chcela som byť viac pripravená a uvoľnená, no nevedela som presne, ako na to. Kurz Prípravy na pôrod od Ľudky mi dal všetky potrebné informácie, ako sa na pôrod pripraviť, aby bol bez strachu, stresu a aby všetko prebehlo v pokoji. Už mi stačí len všetko trénovať, oddychovať, relaxovať a vizualizovať si náš vysnený pôrod. Kurz bol naozaj skvelý a odporúčam ho každej žene (a jej doprovodu k pôrodu), ktorá chce byť pripravená na dokonalý zážitok z pôrodu v uvoľnenej atmosfére. Ja sa už nášho druhého pôrodu neviem dočkať, pretože sa teším, ako vyskúšam túto techniku a budem môcť robiť osvetu pre druhé ženy v mojom okolí, že porodiť sa dá aj bez strachu, bolesti a zbytočných zásahov cudzích ľudí.
Mária Zacharová
Predtým ako som spoznala Ľudku som vôbec neuvažovala o tom, ze sa da rodit spôsobom ako je tento. Vďaka tomu, že som absolvovala gratis prvú hodinu som pochopila, že určite chcem v jej kurze pokračovať a skúsiť rodiť prirodzene, aj keď som tomu veľku šancu v lokálnych pôrodniciach nedávala, nakoľko som bola po prvom pôrode akútnou sekciou. Ľudka ma uistila v tom, že to určite aspoň vyskusam. Príprava na pôrod pod jej aktívnym vedením mi pomohla zvýšiť si vlastne sebavedomie, že moje telo, BABO, určite vedia, ako majú prísť na tento svet. Vďaka jej relaxaciam, vedeniu som sa i naďalej uistovala o tom, ze psychická vyrovnanosť je zásadná pre pokojný pôrod. Určite mi kurz dal veľký rozhľad onym smerom, smerom k vlastnému objaveniu ženskej sily. Ďakujem za všetko!
Majka
Milá Ľudka, chcem sa ti týmto sôsobom veľmi pekne poďakovať za kurz Hypnopôrodu, ktorý som s tebou absolvovala. Celé tehotenstvo som chcela vedieť viac, hľadala som v knihách, študovala som čo sa somnou deje. Veľa zmien, únava a príprava na to, čo má čaká ma troška znepokojovali. Vôbec som netušila čo je hypnopôrod a dnes som vďačná za náhodu, ktorá ma k nemu priviedla. Vďaka tomuto kurzu som sa naučila spomaliť, oddýchnuť si, pracovala som so svojím telom a to hlavne po stránke duchovnej. Naučila som sa vypnúť a relaxovať, pracovať so svojim strachom a vďaka tomu sa moje tehotenstvo stalo pokojným prechodným obdobím na ceste k môjmu dieťatku. Ujasnila som si čo od pôrodu očakávam a nakoniec som porodila krásne zdravé dievčatko. Všetko prebehlo tak, ako som si priala. Tréning počas tehotenstva sa mi v priebehu pôrodu odmenil uvoľnením na počkanie. Nebála som sa čo má čaká, bola som odhodlaná predýchať každú vlnu ktorá príde, aby sme mohli s manželom utvoriť rodinu. Preto každému kto váha či toto vyskúšať, iba odporúčam. Koniec koncov, je na každom čo si z kurzu vyberie, či už relaxácie, rôzne druhy dýchania, afirmacie alebo poznatky, o ktoré vás kurz obohatí. A tebe Ľudka ešte raz ďakujem a prajem ti nech sa ti darí v osobnom aj pracovnom živote.
Eva Sopková
Toto tehotenstvo som si na začiatku ani nemala čas veľmi užiť. Hľadali sme dom, potom sme sa v lete sťahovali a zrazu som bola v polovici. To mi aj došlo strašne ľúto na kurze, keď si nám čítala a ja som si uvedomila, že ani som nemala čas sa venovať tomu drobátku v brušku. Pôrod sme mali jasno od začiatku, že chceme doma, keďže sme nenašli nemocnicu v okolí, kde by sme rodili podľa našich predstáv a požiadaviek. Do zahraničných pôrodníc to je ďaleko, okolo 3h. Ešte covid, nebolo ani jasne, ako to bude s prechodmi. Tak isto v slovenských pôrodniciach nebolo isté, či otec bude môcť byť pri pôrode a za akých podmienok. Z pôrodu ako takého som strach nemala, ale posledný trimester som mala vysoký tlak. Brala som aj tabletky a 3 x denne som si merala tlak😕. Tento tlak ma psychicky ubíjal a niekedy som mala pocit, že to nedáme a skončíme v nemocnici so sekciou. V tomto mi pomohol kurz. Naučila som sa skľudniť, rozdýchať tieto zlé myšlienky a sústrediť sa na to, čo chcem, aby bolo. Juro mi čítal relaxačne cvičenia, chodili sme večer na prechádzky a ubezpečoval ma, že všetko bude v poriadku. Počúvala som afirmácie, urobila som si kartičky, dala na stenu a čítala, keď som išla okolo nich, počúvala a čítala som si relaxácie, napísala vizualizáciu pôrodu, ktorú som si zvykla čítať a pripravovala som sa na prirodzený pôrod (pila čaje, jedla lanové semienka, datle, masírovala hrádzu a robila bylinkovú náparku). Taktiež som pochopila, že deti môžu byť súčasťou pôrodu. Predtým som si myslela, že či ich to nejak nepoznačí, ale deti to berú inak ako my dospelí. A som rada, že dcéra bola so mnou v bazéne 🥰. Videa čo sme pozerali boli krásne, dojemné a plné lásky, taký pôrod som chcela a mala ♥️. Len žiadnu fotku z neho ani nemam 😕. Kurz by som určite odporučila každej žene, ale aj mužom, lebo môžu byť/sú úžasnou oporou žene. Ako som si všimla, tak ženy sa spoliehajú na personál, že im povedia čo majú robiť a kedy tlačiť. Kurz by mali absolvovať aj zdravotníci a možno by pochopili ako ma pôrod vyzerať a ako k nemu pristupovať. Čo čítam príbehy báb z marcoviek na koňovi, tak strašne veľa sekcii a vyvolávačiek sa robí. Nám sa kurz veľmi páčil. Neviem ako to funguje, keď je prítomných viac párov, ale nám to takto vyhovovalo. (Mali individuálny kurz). Inak Juro ma prekvapil týmto kurzom, lebo ja som mu to spomínala ešte minulý rok a nejak sa nevyjadril k tomu, tak som si myslela, že ho to nezaujalo. Ja som mala už od teba afirmácie stiahnuté 😉 a sledovala tvoju stránku a videa na YouTube. Nám tvoj kurz veľmi pomohol a aj tvoja pomoc počas a po pôrode 😉. Ďakujeme
Simona
Tehotenstvo som vnímala od začiatku ako zázračné obdobie. Vedela som, že v sebe pestujem nového človeka a chcela som mu dopriať co najkrajsi príchod na tento svet. Preto som nehľadala klasicke predpôrodné kurzy. K tomuto kurzu som sa dostala "náhodne". Keďže sa mi táto metóda pozdávala a ukážková hodina bola zdarma, rozhodla som sa ju absolvovať. Po hodine som prišla domov nadšená a bez vahania som chcela pokračovať. Budúceho ocka som namotivovala tiež. Kurz nie len že splnil očakávania, ale dokonca ich predbehol. Páčilo sa mi aj to, že trval dlhšie a nebola to len víkendovka, ako zvyknú tieto kurzy prebiehať. Pre nás to bola doslova informačná bomba. Ako také informácie som predsa len mala, ale toľko detailov a dôležitých informácii som nemala. Ani budúci ocko. Ten sa pred kurzom nechcel zúčastniť pôrodu. Už počas trvania kurzu sa jeho názor zmenil, nakoľko pochopil, aké je to dôležité nie len pre mňa, ale aj pre dieťa. Táto metóda sa mi veľmi zapáčila, i keď musím priznať, že som ho necvičila poctivo a neprebehol úplne bezbolestne, avšak počas samotného pôrodu som si chvíľkami pripomínala afirmacie a snažila som sa dostať do svojho vnútra, aby som nevnímala bolesť vĺn. Na tie chvíľky sa to podarilo, preto by som chcela odporučiť mamičkám, ktoré majú záujem kurz absolvovať, aby sa na pôrod pripravovali pravidelne a určite sa im podarí porodiť počas krásnej chvíle.
Andrea
Tehotenstvo a hlavne pôrod pred týmto kurzom som vnímala po prvom pôrode veľmi traumatizujúco… Prvý pôrod bol celodenný, nepostupujuci a mala som veľký strach opäť rodiť… Tento kurz ma naučil nemať z pôrodu strach, ale tešiť sa na pôrod, užívať si tehotenstvo, napojiť sa na dieťatko a hlavne uvoľniť sa a relaxovať… Ľudka je jedna úžasná osôbka s veľkým ❤️-čkom, pomôže a poradí kedykoľvek… môžem každému len odporučiť… Môj druhý pôrod - vždy som bola v kontakte s Ľuďkou, aj keď sa kurz skončil… bola som 10. deň po termíne a ak by sa nespustil pôrod mala som byť v pondelok hospitalizovaná… vyvolávačku som veľmi nechcela a tak mi v sobotu pred polnocou manžel prečítal cvičenie z kurzu - Výlet balónom… potom som si ľahla a pustila afirmacie… v tom mi praskla plodová voda a išli sme do nemocnice, kontrakcie som mala pravidelne každých 7 minút, počúvala som afirmacie, bola som uvoľnená a tešila sa na pôrod… keď sme prišli do nemocnice, najprv mi urobili vyšetrenie a CTG záznam, tak boli kontrakcie nepravidelne a bola som otvorená len na 1 cm… potom som vošla do sprchy, počúvala afirmacie a vizualizovali si, čo sme sa na kurze naučili… behom hodinky boli kontrakcie každé dve minútky a ja som bola otvorená na 6 cm… bola som prekvapená ako krásne a hladko to ide… snažila som sa každú kontrakciu predýchať a už sme volali manžela a bola som na pôrodnej sále… neviem kde sa stala chyba, možno som potrebovala viac času, doktorka už videla hlavičku bola som blízko, ale žiaľ nemohli nič riskovať, keďže som bola po cisárskom a nešlo to… tak nakoniec urobili cisársky, mala som veľké dieťatko… ale proste ten pokoj a kľud čo som zažívala v sebe bolo niečo nádherné, takže aj keď pôrod neskončil tak, ako som si predstavovala, určite mi kurz dal veľmi veľa a naše bábätko je teraz spokojné a usmievavé ❤️
Martina
S manželom sme sa snažili o dieťatko niekoľko rokov. Bola to dlhá cesta, avšak plná poznania. O tomto kurze som vedela od kamarátky a boli sme rozhodnutí sa ho v prípade tehotenstva zúčastniť. Keď sme zistili, že čakáme bábätko, bolo to pre nás požehnaním, a tak ako sme nakoniec prirodzene počali, chceli sme tú prirodzenosť zachovať až do konca. A to nás nasmerovalo na domáci pôrod. Pri domácom pôrode je nevyhnutná dôsledná príprava a súhra pôrodných partnerov. Tento kurz nám dal presný návod na to, ako prežiť pôrod ako magickú a šťastnú udalosť a nie ako strašidelné trýznenie. Pre nás boli v kurze dva kľúčové momenty, a to techniky dýchania na zvládnutie bolesti a informácia o dôležitosti absolútneho uvoľnenia tela a mysle. Dýchacie techniky som si denne precvičovala a uvoľnenie tela a mysle som sa naučila pomocou meditácií a afirmácií, ktoré sme na kurze dostali k dispozícii. Tie som zo začiatku robila len sporadicky, ale posledných pár týždňov pred pôrodom som ich praktizovala denne. Tento kurz veľmi odporúčam, pretože náš domáci pôrod bol vďaka týmto technikám krásny a dobre zvládnuteľný. Hoci naša predpôrodná príprava pozostávala ešte z mnohých ďalších bodov ( knihy, odborné články, konzultácie s pôrodnými dulami, stretnutia so ženami alebo pármi, ktoré rodili doma, poctivá fyzická príprava – cvičenie, masáže, masáž hrádze, bylinné náparky, aniball ), vedieť sa v momente kontrakcie absolútne uvoľniť a vedieť správne dýchať bolo asi to najdôležitejšie. Všetky tieto techniky sa dajú veľmi dobre využiť aj v bežnom živote. V deň pôrodu som vďaka dobre nacvičeným technikám tohto kurzu prvú polovicu pôrodu zvládla sama a bolo to dosť dobre znesiteľné. Potom sa pridal manžel a dula. V neskoršej fáze pôrodu som mala tendenciu kvôli vyčerpanosti vypadnúť z uvoľnenia a rytmu dýchania, čo spôsobilo napätie v tele a neznesiteľnú bolesť, ktorá ma valcovala. No môj pôrodný partner – manžel vďaka kurzu vedel, čo má robiť a zakaždým mi pomohol vrátiť sa späť do rytmu a uvoľnenia. Takto sa bolesť premenila na tlak a ten sa dal veľmi dobre rozdýchať. Pri pôrode je veľmi dôležitá aj mentálna práca a kľúč k tomu som tiež získala na kurze. Nemôžem povedať, že môj pôrod bol bezbolestný. To ani náhodou. Ale bol krásny, zvládnuteľný, čarovný, zbližujúci, dojímavý a hlavne bol iba náš 🙂
Radka
Ďakujem krásne Ľudka. Ďakujem za tvoj výborný kurz. Veľmi pomohol pri pôrode. Som presvedčená, že mi zabezpečil rýchly a hladký pôrod. Vďaka afirmaciam a dýchaniu to šlo naozaj výborne. Pôrod mi začal deň po termíne odtokom plodovej vody o 5:00. Mala som slabé bolesti ako pri menštruácii. V pokoji som si dala teplú vaňu, oddýchla si, dobalila veci a išli sme po našu pôrodnú asistentku a do pôrodnice. Okolo 10:30 sme došli do pôrodnice. Dala som si bylinkovú náparku a oddychovala. Doktorka ma skontrolovala. Bola som otvorená len na 1 prst. Súhlasila som so zavedením cipku, ktorý mal trosku pomôcť krčku otvárať sa. Po pol hodine začali intenzívnejšie kontrakcie, ktoré som prehupkávala a predýchavala na lopte. Okolo 13:30 sme sa dostali na pôrodny box, išla som do sprchy, ktorá mi veľmi pomáhala. Otvorila som sa na 4. Už na fit lopte som počúvala pôrodné afirmácie. Potom som sa premiestnila na žinienku na štyri a ruky som si oprela o fit loptu. Neskôr som sa s touto polohou premiestnila na pôrodné kreslo, aby som sa nemusela premiestňovať kvôli vyšetreniu. Tu som bola otvorená už na 7. Takto som predýchavala a oddychovala. O 15:15 ma prišla doktorka vyšetriť, ľahla som na chrbát a pocítila potrebu tlačiť. Na par predýchaní bola dcérka vonku. Narodila sa 15:25. Nechali sme dotepať pupočník, malička bola stále na mne. Po hodine prišla pani doktorka z novorodeneckého, pomerala, povážila ju, dala jej vitamín K a dala mi ju späť. Všetko robila priamo na boxe vedľa mojej postele. Následne ma na vozíčku vzala asistentka na izbu, maličkú som si držala v náručí. Celý čas sme boli neprerušovane spolu. Prisala sa už na boxe. Dojčenie sa pekne rozbehlo. Pri vypudzovaní som vysunula zadok mimo pôrodnú posteľ, aby som uvoľnila kostrč. To podľa mňa tiež pekne pomohlo, že malička išla vonku hladko. Pred kurzom pre mňa tehotenstvo a hlavne samotný pôrod predstavovali obdobie strachu a bolesti. Čas obáv, ako co dopadne, či sa budem trápiť zase ako pri prvom pôrode a ako to zvládnem. Nemala som konkrétne očakávania od Tvojho kurzu. Avšak to, čo mi dal, mi veľmi pomohlo pri pôrode. Kurz ma naučil spomaliť počas tehotenstva a sústrediť sa viac na bábätko. Naučil ma tešiť sa na pôrod a nemať obavy. Pomohol mi naučiť sa dýchať, vypnúť okolitý svet, vhĺbiť sa do seba a vnímať svoje telo a bábätko. Podporil ma v dôslednom výbere pôrodnice a v trvaní na pôrodných prianiach. Dodal mi presvedčenie, že to, aký si prajem mat pôrod, ho skutočne aj ovplyvní. Pomohol mi špecifikovať, ako chcem, aby môj pôrod vyzeral. Dodal mi odvahu tieto priania predniesť pred lekármi a PA v pôrodnici a stať si za nimi. Určite odporúčam kurz všetkými budúcim mamkám a ich sprevádzajúcim osobám.
Viktória
Kurz HypnoPôrodu sa mi veľmi páčil, si veľmi trpezlivý človek, veľa si mi poradila, na čo v ramci pôrodu či zdrav. starostlivosti mám nároky, na čo si dať pozor, prešli sme si rôzne videa krásnych, prirodzených pôrodov, afirmácie, každopádne tento kurz odporúčam úplne každej rodičke, ďakujem ti veľmi pekne za tvoj milý, pozitívny prístup a prajem do budúcna všetko dobre!
Lucka G.