Ľudmila Vedrussa Tóthová

Kedysi dávno som z pôrodu mala obrovský strach a myslela som si, že pre svoje vytúžené bábätko si to bohužiaľ musí každá žena odtrpieť.

Každý deň, keď som si na to pomyslela, na tie hrôzostrašné príbehy od kamarátok a známych, ktoré už rodili, tak som mala z pôrodu husiu kožu.

Jedného dňa som ale zistila že som tehotná a uvedomila som si, že ja to takto nechcem. Priviesť svoje vytúžené dieťa na svet so strachom, bolesťou, ponížením, s traumou na tele i duši.

Kvôli tomu som začala študovať ako má prebiehať zdravé tehotenstvo a ako sa pripraviť na prirodzený pôrod bez zbytočných komplikácii a bolesti.

Pochopila som, prečo má väčšina žien zlé spomienky na pôrod a ako má naopak pôrod skutočne vyzerať. A došlo mi, že ja sama môžem meniť svet vďaka tomu, že budem tehotným ženám dávať nové postupy ako sa pripraviť na pôrod svojho bábätka, aby to namiesto klasickej traumy bol nádherný zážitok na celý život, na ktorý budú ženy spomínať s úsmevom na tvári.

Až som nakoniec sa dostala až sem a uvedomila som si, ako ma práca každý deň neuveriteľne baví a posúva.

Inšpirujem ženy k hladkému, zdravému, prirodzenému pôrodu, aby sa naše deti mohli rodiť v pokoji a láske. Neskôr som sa stala certifikovanou lektorkou celosvetovo uznávaných kurzov Prípravy na pôrod Monganovej metódy a tiež certifikovanou laktačnou poradkyňou MAMILA, o.z.

Keď nám naše malé detičky trochu podrastú, stanem sa pôrodnou babicou a budem budúcich rodičov sprevádzať na ich ceste za krásnym, láskavým zrodom nového života v ich rodine. Držte mi palce 🙂